خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
باربری تهران
خرید توتون توتون
فولاد چگونه بهره وري منابع و نوآوري را افزايش مي دهد اهن الات
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :اهن
تاريخ: ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۴۲:۱۹

در حالي كه در اين جلسه حضور داشتم، من فكر كردم اين فرصت عالي براي گزارش بسياري از ابتكارات خلاقانه صنعت فولاد براي بهينه سازي بهره وري منابع و پيشبرد مصرف و توليد پايدار خواهد بود.
در مقاله ما در مورد محصولات همكاري، ما پيشتر توضيح داديم كه مزاياي اقتصادي و زيست محيطي استفاده از منابع كمي كه ممكن است و با استفاده از آنها به طور كامل.
در سال 2017، 96.3 درصد از كل مواد خام صنعت فولاد به مواد مفيد تبديل شدند: 63.6 درصد به محصولات فولادي تبديل شده و 32.7 درصد به محصولات مشترك تبديل شده اند. اين محصولات همكاري در صنعت و يا در بخش هاي ديگر مورد استفاده قرار مي گيرد. به عنوان مثال، سرباره براي توليد سيمان استفاده مي شود، گازهاي فرايندي براي گرمايش و غيره مورد استفاده قرار مي گيرند و غيره. گازهاي فرايند اكنون مي توانند به سوخت براي هواپيما يا ساير وسايل حمل و نقل تبديل شوند. اينها تنها چند مورد از كاربردهاي فراواني از محصولات توليدي فولاد هستند.

پيشنهاد من تمركز روي تلاش هاي صنعت فولاد نسبت به هدف 100٪ بهره وري منابع، به ويژه استفاده كامل از محصولات مشترك، و اين منجر به بحث مفيدي در مورد موضوع "انجام بيشتر با كمتر" شد.
نمونه اي عالي از خلاقيت در توليد فولاد، ابتكار HYBRIT است، كه اميدوار است در نهايت منجر به انقلاب در توليد فولاد گردد - كاهش توليد كربن توليد فولاد به طور تقريبي صفر است. چندين طرح ديگر كه با هدف كاهش CO2 در توليد فولاد در سراسر جهان مورد بررسي قرار مي گيرند، مورد بررسي قرار مي گيرند.
اما براي يك لحظه، صرفنظر از فرايند توليد فولاد، صنعت فولاد از طريق طيف وسيعي از كاربردهاي فولادي خلاق به يك جهان پايدار كمك مي كند.
يك مثال اين است كه توسعه يك سيستم كنسرو موبايل براي مقابله با زباله هاي مواد غذايي است. اين كانتينر كانتينر موبايل كه توسط Tata Steel توسعه يافته است مي تواند به كشاورزان مواد غذايي را كه توليد مي كنند را به محض برداشت محصول حفظ كند. اين امر مي تواند به طور چشمگيري باعث كاهش تلفات مواد غذايي در منبع و اجازه دادن به كشاورزان در توليد كالاهاي كنسرو آماده براي بازار مي شود.
مثال ديگر يك تكنولوژي قدرت نوآورانه و تكنولوژي توليد اطلاعات است كه بر پايه دوام فولاد ساخته شده است كه تغييراتي را در محيط هاي شهري ما در نظر گرفته است. همه چيزهايي كه بايد انجام دهيد اين است كه راه برويد و هر گام كه مي توانيد انجام دهيد، مي تواند به انرژي تبديل شود.

با توجه به نگراني هاي جهاني در مورد تاثير زباله هاي پلاستيكي در محيط زيست همچنان در حال رشد است، توجه به تاثيرات پايداري و سلامت آب بطري كاهش يافته است. فولاد ضد زنگ جايگزين بي نقص و بادوام خلاقانه براي بطري هاي پلاستيكي است. يكي ديگر از برنامه هاي پايدار فولاد معرفي مقاطع فولادي ضد زنگ قابل استفاده مجدد در جشنواره هاي راك است، همانطور كه در جشنواره Glastonbury بريتانيا انجام شد، به منظور كاهش رد پاي كربن رويداد.
و در نهايت، من مي خواستم در اين وبلاگ نقش حياتي صنعت فولاد در انتقال انرژي هاي تجديد پذير بازي كنم. بدون انرژي تجديدپذير فولاد به سادگي امكان پذير نيست. نمونه هايي از نوآوري هاي بزرگ در مقياس بزرگ عبارتند از: يك پروژه بزرگ انرژي خورشيدي در چين، يك زيرساخت انرژي جزر و مد در كره جنوبي و اولين معادن باد شناور در جهان از سواحل اسكاتلند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]