خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
باربری تهران
خرید توتون توتون
فولاد,ساخت و ساز،صنعت فولاد اهن الات
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :اهن
تاريخ: ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۵۴:۵۹

استفاده از فولاد در ساخت و ساز

فولاد در واقع هزاران سال پيش اختراع شده بود، كه چندين هزار سال پيش حتي تقويم گرگوريان پيش رفت، اما فولاد مدرن و كاربرد آن در ساخت و ساز در اولين مرحله آن تنها پس از فرآيند بسمر در سال 1865 معرفي شد.
از آن زمان تاكنون تكنولوژي از طريق جهش و مرزها تكامل يافته است، همه چيز را از فرايندهاي توليد خود براي يافتن انواع فوق العاده قوي از فولاد كربني و فولاد آلياژ كروم تصفيه مي كند. در حقيقت، اين يك روند مداوم است كه شما اين را خوانده ايد.
امروزه در صورتي كه توليد فولاد به هيچ وجه رفع نگردد، ساخت و ساز به همراه ساير صنايع غيرمستقيم مانند خودرو، بسته بندي و تجارت كالاهاي الكترونيكي گسترده خواهد شد. با اين حال، به نظر مي رسد كه ما فقط به نقش فولاد در ساخت و ساز مدرن نگاه مي كنيم و به همين دليل است كه آن را بدون آلياژ آهني آهسته مي كنيم.
فولاد تنها مهمترين جزء فلزي در ساخت مدرن استمگر اينكه مهندسين مدرسه قادر به درك چگونگي ساخت سازه هاي فلزي و استفاده از آنها در روش هاي مختلف در ساخت انواع پيچيده پيچيده باشند، عملا قادر به انجام كار خود نخواهند بود. بنابراين، هرچند كه آيا آن دوره كارشناسي ارشد در برنامه مهندسي عمران يا دوره كامل سنتي است، هر دوره مهندسي عمران دانش آموزان را به اهميت، كاربرد و كاربرد فولاد در ساخت و ساز معرفي مي كند، زيرا اين مهم است.
كسب و كار ساخت و ساز همچنان به عنوان اصلي ترين بازار براي توليد كنندگان فولاد است و نه تنها به علت تيرهاي ساخت، ميله ها، زير ساختارها و زير ساخت ها است. بيشتر تجهيزات ساخت و ساز نيز در درجه اول از آلياژهاي فولادي ساخته شده است، بدون آن، ساخت و ساز مدرن نمي تواند ادامه دهد.
آينده در فلز است، چون فولاد بخشي از جنبش سبز استفولاد يكي از مواد قابل بازيافت در ساخت و ساز است كه به طور خودكار آن را بخشي از جنبش سبز ساخت مي سازد، اما در واقع بيشتر به آن نياز است.
در يك زمان، فرايندهاي توليدي كه در فولاد مورد استفاده قرار مي گيرد، انرژي زيادي مصرف مي كنند، علاوه بر آزاد شدن آب آلوده و دود به محيط زيست. امروزه، با اين حال، توليد فولاد صرفا صرفه جويي در انرژي و آب روان و انتشار گازهاي گلخانه اي براي حذف سموم از آنها پاكسازي مي شود.
متاسفانه، هر شركت فولادي، به دليل اولويت كوتاه مدت خود براي ايجاد سود فوري، به جاي ساختن يك صنعت پايدار دراز مدت، هرگز تمايل به هزينه هاي اضافي مربوط به پيروي از فرايندهاي توليد سبز را ندارد.

چرا استفاده از فولاد مهم است؟
تلاش هاي سيستم رتبه بندي ساختمان سبز LEED هر چند پرداخت شده است، زيرا ساخت و ساز سبز، ساخته شده با فولاد از كارخانجات كه توليد پايدار را اجرا مي كنند، بسيار سودآور و به طور كلي از مصرف كنندگان در حال حاضر انتظار مي رود.
همانطور كه ساخت و ساز بيشتر و بيشتر وابسته به فولاد است، به جاي چوب، ما مي توانيم حداقل اعتماد به چوب را در آينده انتظار داشته باشيم. اين امر باعث كاهش نياز به كاهش تعداد درختان براي چوب خواهد شد و بنابراين نقش مهمي در كاهش جنگل زدايي خواهد داشت.
نگاه دقيق تر به دقيق بودن فولاد در ساخت و سازما در حال حاضر درباره اهميت فولاد و دليل آن در ساخت و ساز بسيار مهم بحث شده است، و اكنون زمان آن است كه بدانيم دقيقا آلياژ مورد استفاده در صنعت چيست.
قاب فولادي و فولاد پيش ساختهآيا تا به حال در مركز تجارت جهاني در شهر نيويورك يا برج ويليس در شيكاگو نگاه كرده ايد و تعجب مي كنيد كه اين ساختمان هاي بلند بلند بلند ايستاده اند؟
فريم هاي بتني و بتن پاسخي به اين سوال است، اگر چه تقريبا يك خنده دار ساده است، با توجه به نوعي از مهندسي شگفت انگيز و پياده سازي پيچيده از نظريه هاي فيزيك كه در ساخت آسمان خراش ها و حفظ آنها را از سقوط!
با اين وجود قاب هاي فولادي و بتن دو ماده اساسي هستند كه امكان نظريه هاي مهندسي عمران و معماري پيشرفته را در اينگونه پروژه ها به طور موفقيت آميز اجرا مي كند.
فراموش نكنيد قبل از ساخت اين قاب هاي فولادي چيزي است كه اجازه مي دهد آنها را از قبل ساخته شده بر روي زمين و پس از آن نصب شده در صورت لزوم است، كه مي تواند بسيار سخت تر در غير اين صورت انجام دهيد.
اگر واقعا ميخواهيد علم واقعي را در پشت شگفتي هاي مدرن انسان بفهميد، بايد معماري يا مهندسي عمران را مطالعه كنيد، كه هر دو مي توانند گزينه هاي شغلي شغلي باشند. حتي اگر شما در حال حاضر شغلي داريد و زمان كافي براي گذراندن دوره كامل، شما بايد مدرك كارشناسي ارشد مهندسي عمران را به صورت آنلاين در نظر بگيريد، زيرا بسته نرم افزاري ساليانه هيچ چيز براي ترساندن وجود ندارد! علاوه بر اين، شما ساختارهايي را ايجاد خواهيد كرد كه بلند خواهند شد، حتي بعد از اينكه شما رفته ايد.
ساختمان هاي فولادياخيرا افزايش محبوبيت ساختمان هاي فولادي خالص، به خصوص در بخش صنعتي، به دليل توانايي آنها براي مقاومت در برابر شرايط سخت و سختي، عايق باور نكردني، دوام طولاني مدت و همچنين به علت جايگزيني آسان آن است

آن دسته از فولاد هايي كه ساختمان هاي فولادي را از پيش ساخته شده ساخته شده است.
اين ساختمان ها همچنين مي توانند به صورت سفارشي ساخته شوند تا با نياز خاصي كه براي مصرف كننده ارائه مي شود، مناسب باشد. شايد يكي از دلايل اصلي اين كه آنها بسيار محبوب هستند، اين است كه اين ساختار را مي توان در چند روز يا بيشتر نصب كرد، كه موجب صرفه جويي در وقت براي كسب و كار مي شود.
بام فولادسقف فولادي همان مزيتي دارد كه ساختمان هاي فولادي دارند، اما بر خلاف ساختمان هاي فولادي كه عمدتا (البته نه منحصرا) در بخش تجاري براي انبارداري استفاده مي شوند و از اين گذشته، سقف هاي فولادي هم اكنون در ساختمان هاي مسكوني استفاده مي شود.
آنها طول مي كشد بسيار طولاني تر، عايق بندي ساختمان را بهبود مي بخشد، و اغلب به عنوان يك انتخاب زيباييشناسي در نظر گرفته مي شود. مهمتر از همه براي كساني كه در كشور هاي مستعد و طوفاني زندگي مي كنند، آن ها به آساني از بين نمي روند و حتي هنگام رعد و برق و يا آتش سوزي در نزديكي آن، آتش نمي گيرند. با توجه به اينكه صنعت فولاد همچنان به توليد محصولات قوي تر، با دوام و سازگار با محيط زيست ادامه مي دهد، استفاده از فولاد با گذشت زمان، افزايش مي يابد و در نهايت جايگزين بسياري از مواد ديگر در حال ساخت در ساخت و ساز مي شود تا فردا بهتر براي نسل هاي آينده ما ساخته شود .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]