خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
باربری تهران
خرید توتون توتون
اهن الات
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :اهن
تاريخ: ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۵۴:۵۰

شركت هاي واحد تجاري لوله مانيسمان، مشتريان خود را طيف گسترده اي از لوله هاي بدون درز و جوش داده شده لوله و لوله.عكس لوله شركت هاي توليد لوله فولادي در گروه Salzgitter همه در واحد تجاري لوله مانيسمان ادغام مي شوند. در 130 سال گذشته، مارك لوله مانيسمان به ترتيب بين المللي با لوله هاي با بالاترين كيفيت بوده است. راينهارد و مكس منسمان ثبت اختراع براي نخستين فرايند توليد لوله هاي فولادي بدون درز در سال 1885 را ثبت كردند. اختراع آنها موجب توليد خط لوله، مهندسي مكانيك و ساخت وسايل نقليه شد.


سه بخش محصول طيف گسترده اي از محصولات لوله براي انواع برنامه هاي كاربردي - از سيستم هاي تزريق، نيروگاه ها و ديگهاي بخار، تا به لوله هاي بزرگ حجم.شركت هاي بخش توليدي خط لوله لوله هايي را براي حمل مواد، به ويژه نفت و گاز توليد مي كنند. گروه EUROPIPE، يك سرمايه گذاري مشترك بين Salzgitter AG و Der AG Dillinger Hüttenwerke، عنصر كليدي اين منطقه تجاري است. EUROPIPE رهبر بازار جهاني در قيمت لوله فولادي مانيسمان با قطر لوله با قطر mm2 است كه در بخش با كيفيت بالا قرار دارند. در يكي از كارآمدترين نيروگاههاي لوله در جهان در مقر شركت در شهر مولحيم آن در روهر، اين شركت سالانه توليدات 1 ميليون تن لوله هاي فولادي را توليد مي كند. لوله هاي EUROPIPE Mülheim در پروژه هاي خط لوله نفتي مورد نياز جهان مانند خط لوله Langeled از درياي شمال، خط لوله درياي بالتيك Nord Stream و خط لوله Trans Adriatic استفاده مي شود.


شركت هاي ديگر گروه EUROPIPE شامل شركت فولاد پي وي سي در ايالات متحده در پاناما سيتي، فلوريدا و شركت اسپرال پالس Berg در موبايل آلاباما هستند. اين شركت ها تا سالانه 500 هزار تن لوله خط لوله با كيفيت بالا از نوار فولادي گرم و صفحات سنگين، عمدتا براي بازار آمريكايي توليد مي كنند.
بخش خط توليد لوله شامل شركت مانيسمان Line Pipe GmbH (MLP)، كه در Hamm و Siegen قرار دارد، و لوله مانيسمان Grossrohr GmbH (MGR) در Salzgitter قرار دارد. در حاليكه MGR تا 200 هزار تن لوله هاي با قطر لوله هاي با قطر مارپيچ در هر سال براي ساخت خط لوله توليد مي كند، MLP به عنوان يك متخصص برجسته در لوله هاي طولي جوش كه از طريق فرايند القايي فركانس بالا براي انواع مختلف توليد مي شود از برنامه هاي مختلف لوله MLP با قطر بين 4 تا 24 اينچ براي لوله هاي نفت، گاز و آب، در ساخت فولاد و همچنين در ميدان هاي نفت استفاده مي شود.
ستون دوم كسب و كار در واحد كسب و كار لوله مانيسمان است قطعه قطعه دقيق لوله. گروه مانيسمان Precisions Tubes رهبر بازار اروپا در اين زمينه با گياهان در آلمان، فرانسه، هلند و مكزيك است. گروه داراي ظرفيت سالانه حدود 300 هزار تن لوله هاي بدون درز و جوش داده شده است. لوله هاي دقيق - لوله هاي فولادي با قطر كوچك و دقت بسيار بالايي برخوردار هستند - عمدتا در مهندسي خودرو و مهندسي مكانيك و همچنين در بخش انرژي استفاده مي شوند و در سيستم هاي تزريق ريلي مشترك، سيستم هاي رانندگي و هيدروليك يا در ساخت و ساز ديگ .
مجموعه محصولي از واحد كسب و كار لوله مانيسمان توسط بخش لوله هاي ضد زنگ لوله بدون درز گرد مي شود. مانيسمان Stainless Tubes Group (MST) سالانه در آلمان، فرانسه، ايتاليا و ايالات متحده حدود 30،000 تن فولاد ضدزنگ و لوله هاي آلياژي ساخته شده با نيكل توليد مي كند. فولاد ضد زنگ مزاياي مربوط به مواد را از لحاظ مقاومت در برابر خوردگي و گرما در مقايسه با فولاد كربن معمولي ارائه مي دهد. در نتيجه، محصولات MST Group عمدتا در ساخت و ساز نيروگاه و همچنين در صنايع شيميايي و صنايع پتروشيمي استفاده مي شود.
واحد كسب و كار 30 درصد مشاركت در Hüttenwerke Krupp لوله مانيسمان GmbH - كارآزمايي پيشرفته از فولاد و فولاد با ظرفيت بيش از 5 ميليون تن فولاد خام در Duisburg سالانه - و به همين ترتيب مي تواند خود را عرضه مواد اوليه فولاد ورق و نوار مورد نياز براي توليد لوله به طور عمده توسط شركت هاي فولاد نوار و همچنين واحد ورق / بخش فولاد تامين مي شود.
تنها با اطمينان از كيفيت مطلوب با كنترل تمام زنجيره ارزش ايجاد شده از آهن تا لوله هاي تكميل شده امكان پذير است - و اين يك پيش شرط ضروري براي تحقق پروژه هاي خواسته مشتريان ما و ارائه استانداردها توسط لوله مانيسمان براي 130 سال است.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :اهن
تاريخ: ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۴۲:۱۹

در حالي كه در اين جلسه حضور داشتم، من فكر كردم اين فرصت عالي براي گزارش بسياري از ابتكارات خلاقانه صنعت فولاد براي بهينه سازي بهره وري منابع و پيشبرد مصرف و توليد پايدار خواهد بود.
در مقاله ما در مورد محصولات همكاري، ما پيشتر توضيح داديم كه مزاياي اقتصادي و زيست محيطي استفاده از منابع كمي كه ممكن است و با استفاده از آنها به طور كامل.
در سال 2017، 96.3 درصد از كل مواد خام صنعت فولاد به مواد مفيد تبديل شدند: 63.6 درصد به محصولات فولادي تبديل شده و 32.7 درصد به محصولات مشترك تبديل شده اند. اين محصولات همكاري در صنعت و يا در بخش هاي ديگر مورد استفاده قرار مي گيرد. به عنوان مثال، سرباره براي توليد سيمان استفاده مي شود، گازهاي فرايندي براي گرمايش و غيره مورد استفاده قرار مي گيرند و غيره. گازهاي فرايند اكنون مي توانند به سوخت براي هواپيما يا ساير وسايل حمل و نقل تبديل شوند. اينها تنها چند مورد از كاربردهاي فراواني از محصولات توليدي فولاد هستند.

پيشنهاد من تمركز روي تلاش هاي صنعت فولاد نسبت به هدف 100٪ بهره وري منابع، به ويژه استفاده كامل از محصولات مشترك، و اين منجر به بحث مفيدي در مورد موضوع "انجام بيشتر با كمتر" شد.
نمونه اي عالي از خلاقيت در توليد فولاد، ابتكار HYBRIT است، كه اميدوار است در نهايت منجر به انقلاب در توليد فولاد گردد - كاهش توليد كربن توليد فولاد به طور تقريبي صفر است. چندين طرح ديگر كه با هدف كاهش CO2 در توليد فولاد در سراسر جهان مورد بررسي قرار مي گيرند، مورد بررسي قرار مي گيرند.
اما براي يك لحظه، صرفنظر از فرايند توليد فولاد، صنعت فولاد از طريق طيف وسيعي از كاربردهاي فولادي خلاق به يك جهان پايدار كمك مي كند.
يك مثال اين است كه توسعه يك سيستم كنسرو موبايل براي مقابله با زباله هاي مواد غذايي است. اين كانتينر كانتينر موبايل كه توسط Tata Steel توسعه يافته است مي تواند به كشاورزان مواد غذايي را كه توليد مي كنند را به محض برداشت محصول حفظ كند. اين امر مي تواند به طور چشمگيري باعث كاهش تلفات مواد غذايي در منبع و اجازه دادن به كشاورزان در توليد كالاهاي كنسرو آماده براي بازار مي شود.
مثال ديگر يك تكنولوژي قدرت نوآورانه و تكنولوژي توليد اطلاعات است كه بر پايه دوام فولاد ساخته شده است كه تغييراتي را در محيط هاي شهري ما در نظر گرفته است. همه چيزهايي كه بايد انجام دهيد اين است كه راه برويد و هر گام كه مي توانيد انجام دهيد، مي تواند به انرژي تبديل شود.

با توجه به نگراني هاي جهاني در مورد تاثير زباله هاي پلاستيكي در محيط زيست همچنان در حال رشد است، توجه به تاثيرات پايداري و سلامت آب بطري كاهش يافته است. فولاد ضد زنگ جايگزين بي نقص و بادوام خلاقانه براي بطري هاي پلاستيكي است. يكي ديگر از برنامه هاي پايدار فولاد معرفي مقاطع فولادي ضد زنگ قابل استفاده مجدد در جشنواره هاي راك است، همانطور كه در جشنواره Glastonbury بريتانيا انجام شد، به منظور كاهش رد پاي كربن رويداد.
و در نهايت، من مي خواستم در اين وبلاگ نقش حياتي صنعت فولاد در انتقال انرژي هاي تجديد پذير بازي كنم. بدون انرژي تجديدپذير فولاد به سادگي امكان پذير نيست. نمونه هايي از نوآوري هاي بزرگ در مقياس بزرگ عبارتند از: يك پروژه بزرگ انرژي خورشيدي در چين، يك زيرساخت انرژي جزر و مد در كره جنوبي و اولين معادن باد شناور در جهان از سواحل اسكاتلند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :اهن
تاريخ: ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۵۴:۵۹

استفاده از فولاد در ساخت و ساز

فولاد در واقع هزاران سال پيش اختراع شده بود، كه چندين هزار سال پيش حتي تقويم گرگوريان پيش رفت، اما فولاد مدرن و كاربرد آن در ساخت و ساز در اولين مرحله آن تنها پس از فرآيند بسمر در سال 1865 معرفي شد.
از آن زمان تاكنون تكنولوژي از طريق جهش و مرزها تكامل يافته است، همه چيز را از فرايندهاي توليد خود براي يافتن انواع فوق العاده قوي از فولاد كربني و فولاد آلياژ كروم تصفيه مي كند. در حقيقت، اين يك روند مداوم است كه شما اين را خوانده ايد.
امروزه در صورتي كه توليد فولاد به هيچ وجه رفع نگردد، ساخت و ساز به همراه ساير صنايع غيرمستقيم مانند خودرو، بسته بندي و تجارت كالاهاي الكترونيكي گسترده خواهد شد. با اين حال، به نظر مي رسد كه ما فقط به نقش فولاد در ساخت و ساز مدرن نگاه مي كنيم و به همين دليل است كه آن را بدون آلياژ آهني آهسته مي كنيم.
فولاد تنها مهمترين جزء فلزي در ساخت مدرن استمگر اينكه مهندسين مدرسه قادر به درك چگونگي ساخت سازه هاي فلزي و استفاده از آنها در روش هاي مختلف در ساخت انواع پيچيده پيچيده باشند، عملا قادر به انجام كار خود نخواهند بود. بنابراين، هرچند كه آيا آن دوره كارشناسي ارشد در برنامه مهندسي عمران يا دوره كامل سنتي است، هر دوره مهندسي عمران دانش آموزان را به اهميت، كاربرد و كاربرد فولاد در ساخت و ساز معرفي مي كند، زيرا اين مهم است.
كسب و كار ساخت و ساز همچنان به عنوان اصلي ترين بازار براي توليد كنندگان فولاد است و نه تنها به علت تيرهاي ساخت، ميله ها، زير ساختارها و زير ساخت ها است. بيشتر تجهيزات ساخت و ساز نيز در درجه اول از آلياژهاي فولادي ساخته شده است، بدون آن، ساخت و ساز مدرن نمي تواند ادامه دهد.
آينده در فلز است، چون فولاد بخشي از جنبش سبز استفولاد يكي از مواد قابل بازيافت در ساخت و ساز است كه به طور خودكار آن را بخشي از جنبش سبز ساخت مي سازد، اما در واقع بيشتر به آن نياز است.
در يك زمان، فرايندهاي توليدي كه در فولاد مورد استفاده قرار مي گيرد، انرژي زيادي مصرف مي كنند، علاوه بر آزاد شدن آب آلوده و دود به محيط زيست. امروزه، با اين حال، توليد فولاد صرفا صرفه جويي در انرژي و آب روان و انتشار گازهاي گلخانه اي براي حذف سموم از آنها پاكسازي مي شود.
متاسفانه، هر شركت فولادي، به دليل اولويت كوتاه مدت خود براي ايجاد سود فوري، به جاي ساختن يك صنعت پايدار دراز مدت، هرگز تمايل به هزينه هاي اضافي مربوط به پيروي از فرايندهاي توليد سبز را ندارد.

چرا استفاده از فولاد مهم است؟
تلاش هاي سيستم رتبه بندي ساختمان سبز LEED هر چند پرداخت شده است، زيرا ساخت و ساز سبز، ساخته شده با فولاد از كارخانجات كه توليد پايدار را اجرا مي كنند، بسيار سودآور و به طور كلي از مصرف كنندگان در حال حاضر انتظار مي رود.
همانطور كه ساخت و ساز بيشتر و بيشتر وابسته به فولاد است، به جاي چوب، ما مي توانيم حداقل اعتماد به چوب را در آينده انتظار داشته باشيم. اين امر باعث كاهش نياز به كاهش تعداد درختان براي چوب خواهد شد و بنابراين نقش مهمي در كاهش جنگل زدايي خواهد داشت.
نگاه دقيق تر به دقيق بودن فولاد در ساخت و سازما در حال حاضر درباره اهميت فولاد و دليل آن در ساخت و ساز بسيار مهم بحث شده است، و اكنون زمان آن است كه بدانيم دقيقا آلياژ مورد استفاده در صنعت چيست.
قاب فولادي و فولاد پيش ساختهآيا تا به حال در مركز تجارت جهاني در شهر نيويورك يا برج ويليس در شيكاگو نگاه كرده ايد و تعجب مي كنيد كه اين ساختمان هاي بلند بلند بلند ايستاده اند؟
فريم هاي بتني و بتن پاسخي به اين سوال است، اگر چه تقريبا يك خنده دار ساده است، با توجه به نوعي از مهندسي شگفت انگيز و پياده سازي پيچيده از نظريه هاي فيزيك كه در ساخت آسمان خراش ها و حفظ آنها را از سقوط!
با اين وجود قاب هاي فولادي و بتن دو ماده اساسي هستند كه امكان نظريه هاي مهندسي عمران و معماري پيشرفته را در اينگونه پروژه ها به طور موفقيت آميز اجرا مي كند.
فراموش نكنيد قبل از ساخت اين قاب هاي فولادي چيزي است كه اجازه مي دهد آنها را از قبل ساخته شده بر روي زمين و پس از آن نصب شده در صورت لزوم است، كه مي تواند بسيار سخت تر در غير اين صورت انجام دهيد.
اگر واقعا ميخواهيد علم واقعي را در پشت شگفتي هاي مدرن انسان بفهميد، بايد معماري يا مهندسي عمران را مطالعه كنيد، كه هر دو مي توانند گزينه هاي شغلي شغلي باشند. حتي اگر شما در حال حاضر شغلي داريد و زمان كافي براي گذراندن دوره كامل، شما بايد مدرك كارشناسي ارشد مهندسي عمران را به صورت آنلاين در نظر بگيريد، زيرا بسته نرم افزاري ساليانه هيچ چيز براي ترساندن وجود ندارد! علاوه بر اين، شما ساختارهايي را ايجاد خواهيد كرد كه بلند خواهند شد، حتي بعد از اينكه شما رفته ايد.
ساختمان هاي فولادياخيرا افزايش محبوبيت ساختمان هاي فولادي خالص، به خصوص در بخش صنعتي، به دليل توانايي آنها براي مقاومت در برابر شرايط سخت و سختي، عايق باور نكردني، دوام طولاني مدت و همچنين به علت جايگزيني آسان آن است

آن دسته از فولاد هايي كه ساختمان هاي فولادي را از پيش ساخته شده ساخته شده است.
اين ساختمان ها همچنين مي توانند به صورت سفارشي ساخته شوند تا با نياز خاصي كه براي مصرف كننده ارائه مي شود، مناسب باشد. شايد يكي از دلايل اصلي اين كه آنها بسيار محبوب هستند، اين است كه اين ساختار را مي توان در چند روز يا بيشتر نصب كرد، كه موجب صرفه جويي در وقت براي كسب و كار مي شود.
بام فولادسقف فولادي همان مزيتي دارد كه ساختمان هاي فولادي دارند، اما بر خلاف ساختمان هاي فولادي كه عمدتا (البته نه منحصرا) در بخش تجاري براي انبارداري استفاده مي شوند و از اين گذشته، سقف هاي فولادي هم اكنون در ساختمان هاي مسكوني استفاده مي شود.
آنها طول مي كشد بسيار طولاني تر، عايق بندي ساختمان را بهبود مي بخشد، و اغلب به عنوان يك انتخاب زيباييشناسي در نظر گرفته مي شود. مهمتر از همه براي كساني كه در كشور هاي مستعد و طوفاني زندگي مي كنند، آن ها به آساني از بين نمي روند و حتي هنگام رعد و برق و يا آتش سوزي در نزديكي آن، آتش نمي گيرند. با توجه به اينكه صنعت فولاد همچنان به توليد محصولات قوي تر، با دوام و سازگار با محيط زيست ادامه مي دهد، استفاده از فولاد با گذشت زمان، افزايش مي يابد و در نهايت جايگزين بسياري از مواد ديگر در حال ساخت در ساخت و ساز مي شود تا فردا بهتر براي نسل هاي آينده ما ساخته شود .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :اهن
تاريخ: ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۵۴:۳۱

هر محصول داراي بهترين فرآيند توليد مناسب است. هر يك از آنها يك نتيجه متفاوت ايجاد مي كنند. نورد سرد يكي از بهترين فن آوري ها براي توليد محصولات با كيفيت بالا است.

ورق هاي فولادي ضد زنگ سرد
فولاد نورد چيست؟فلز نورد به اين معني است كه آن را از طريق يك سري غلتك هاي سنگين قرار دهيد. با اين، ضخامت آن كاهش مي يابد و شكل مشخصي مي يابد. بنابراين فولاد نورد فولاد ورق فولادي را قادر مي سازد براي انواع مختلف صنعتي، مانند شكل نورد براي بخش هاي ساختاري استاندارد و يا پروفايل هاي خاص سفارشي.
تكنولوژي نورد سرد چيست؟تكنولوژي نورد سرد به فرايندي است كه در آن فلزات فولادي يا فولاد ضد زنگ در دماي اتاق به جاي درجه حرارت 1100 درجه سلسيوس گرم مي شوند. فولاد نورد در دماي اتاق با عبور آن از طريق غلتك ها امكان شكل دادن را فراهم مي كند.علاوه بر اين، اين عمليات حرارتي را مي توان براي توليد صفحات مسطح از فلز، محصولات پيچ خورده و يا بخش. ماده خام به اين ترتيب از طريق غلطك هاي زير دماي باز شدن آن از فولاد مربوطه يا فولاد ضد زنگ عبور مي كند. ساختار بلوري نيز تغيير شكل داده شده است. علاوه بر اين، اندازه دانه نيز كاهش مي يابد و باعث افزايش تقويت مي شود.فولاد بايد چندين بار از طريق غلطك ها براي رسيدن به سطح ضخامت يا شكل مورد نياز، اين مي تواند طولاني تر از روند نورد گرم باشد.
برجسته بودن تكنولوژي نورد سرد چيست؟پايان صاف ترافزايش قدرت تا 20 درصددقت بالاتر از محصولات نورد گرمسختي فلز افزايش مي يابداندازه دانه هاي فلز را كاهش مي دهدپايان كيفيت عاليدسته كوچكتر توليدفرايند توليد كارآمدبخش ويژه اي از فولاد ضدزنگ سرد نورد
شكل گيري سرد باعث مي شود سطح پوشش فولاد ضد زنگ بيشتر شايسته و جذاب باشد. در حالي كه پايان دادن به نورد گرم از قبيل صفحات (به طور كلي به عنوان 1D در EN 10088 تعريف شده) داراي يك پايان خفيف است، همان صفحه در اجراي سرد سرد (2D) خالي است و داراي سطح خوب و صاف است.
از كجا استفاده از مواد نورد سرد صفحات نورد سرد استفاده مي شود كه در آن يك سطح خوب و صاف مورد نياز است و تحمل ضخامت بايد كم باشد. عملكرد افزايش يافته از مواد يك مزيت اضافي براي فولادهاي ضدزنگ استاندارد آستنيتي مانند 304L و 316L است.
مشخصات فولاد ضد زنگ ويژه سرد رول
همچنين، شكل هاي سفارشي و بخش هاي نورد سرد ساخته شده است. به طور كلي، يك سيم فولاد نورد گرم با قطر 25 ميليمتر به عنوان مواد خام مورد استفاده قرار مي گيرد و از طريق ميله هاي مختلف به شكل به پايان رسيد. بخش ها نسبتا كوچك هستند، اما شكل گيري پيچيده ممكن است با يك سطح بالايي از دقت (h9) تركيب شود.به اين ترتيب، محصولات نورد سرد سرد تر از زماني است كه پايان نهايي بالا پايان مانند لهستاني آينه به آن افزوده مي شود، زيرا فرايند پرداخت بسيار ساده تر و ارزان تر مي شود.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :اهن
تاريخ: ۱۶ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۸:۰۲:۲۴

فلنج فولادي چيست؟

فلنج فولادي يك حلقه جعلي يا ريخته گري از فولاد طراحي شده براي اتصال بخش مكانيكي از لوله يا پيوستن لوله به يك مخزن فشار، پمپ، شير يا هر قطعه ديگر از تجهيزات است."
معمولا فلنج جوش داده شده يا رشته اي است و دو فلنج فولادي به هم متصل مي شوند و با مهر و موم كردن آنها با واشر به يكديگر متصل مي شوند. اين دسترسي آسان به سيستم لوله كشي در صورت تميز كردن، اصلاح و بازرسي ها فراهم مي شود.
شما مي توانيد در مورد مقدمات فلنج فولادي در مقاله ما چه فلنج فولادي چيست؟

انواع فلنج فولادي 

فلنج STANDARDانواع اساسي فلنج عبارتند از:  • لغزش  • كور  • لپ تاپ  • جوش سوكت  • موضوعي  • جوش و گردن  • Orifice
 
فلنج SLIP-ONفلنج بر روي لوله لغزيد و با جوش در هر دو طرف بالا و پايه فلنج حل شده است. آنها براي تامين قدرت كافي براي اتصال و جلوگيري از نشت استفاده مي شوند. اين فلنج بر روي فلنج گردن جوش ترجيح داده مي شود، زيرا هنگام برش لوله به طول، هزينه كمتر براي توليد كمتر است، اما نتيجه تقريبا يكسان است.
 
فلنج هاي نازكاين يك فلنج فولاديبدون سوراخ است. همچنين فلنج خالي را نام گذاري مي كنيد، آن را براي اصلاح يا مهر و موم كردن انتهاي يك چارچوب لوله يا خاموش شدن يك سيستم لوله كشي و يا باز كردن قفسه استفاده مي شود. بازرسي از كشتي ها يا سيستم لوله كشي آسان تر است و دسترسي به آن ساده تر است. فلنج فولاديكور را مي توان با توجه به شرايط مورد نياز با يا بدون توپي عرضه كرد.
 
لبه هاي متحرك LAPاين دوباره شبيه به فلنج لغزنده است، اما داراي شعاع در تقاطع سوراخ و فلنج چهره به جاي يك پايان خم شدن دامن. چهره در انتهاي خم شده صورت صورت را روي فلنج شكل مي دهد. اين نوع فلنج در برنامه هاي كاربردي مورد استفاده قرار مي گيرد كه بخش سيستم هاي لوله كشي بايد به سرعت و به راحتي براي بازرسي يا جايگزيني برچيده شود.
 
فلنج سوكت سوكتاين شبيه به فلنج لغزش در طرح است، اما سوراخ ضد حوصله براي پذيرش لوله است. قطر حفره باقي مانده همان قطر داخل لوله است. فلنج به يك لوله متصل شده توسط يك جفت فلزي در اطراف محور فلنج متصل است. يك جوش اختياري ممكن است در برنامه هاي استرس بالا استفاده شود. اين بزرگترين استفاده در سيستم هاي فشار بالا مانند خطوط هيدروليكي و بخار است.
 
فلنج تكه اياين شبيه به فلنج لغزش در طرح است، اما سوراخ رشته است، بنابراين امكان مونتاژ بدون جوش امكان پذير است. اين بديهي است كه كاربرد آن را در سيستم هاي لوله اي نسبتا كم فشار محدود مي كند. فلنج ممكن است در اطراف مفصل جوش داده شود پس از مونتاژ، اما اين روش رضايتبخش براي افزايش كاربرد آن نيست.
 
فلنج WELD-NECKبه عنوان نام مستعار، اين فلنج فولاديتوسط جوش گردان فلنج به يك لوله وصل شده است. اين به دليل گردن طولاني خود گران است، اما براي برنامه هاي استرس زياد مناسب است زيرا گردن تقويت كننده مهمي براي فلنج است. سوراخ فلنج با سوراخ لوله مطابقت دارد، باعث كاهش آشفتگي و فرسايش مي شود.

 
 
فلنج ويژه انواع خاصي از فلنج عبارتند از:  • فلنج شيار / فلنج زبان  • گردن دراز  • Orifice  • عكاسي
 
FLANGES / پرانتزهاي عموديفلنج شيار به طور مداوم با فلنج زبان زوج است.فلنج زبان چهره اي با حلق آويز (يعني زبان) دارد. يك فلنج داراي يك حلقه مطرح شده با ماشين (كه زبان نيز ناميده مي شود) و ديگري داراي افسردگي شيار ماشين (همچنين شيار ناميده مي شود). اين دو فلنج بايد با يكديگر كاملا مطابقت داشته باشند.
روكش چوب و شيار در هر دو نوع بزرگ و كوچك استاندارد شده است. آنها عمدتا براي پمپ ها و سوپاپ هاي سوپاپ استفاده مي شود.
مفاصل زبان و ريزه از مزاياي خود هماهنگي برخوردار هستند و به عنوان يك مخزن براي چسب عمل مي كنند. عمليات عمده ماشينكاري ضروري به نظر نمي رسد، به خصوص با توجه به همكاري روسري، حفظ اكسس بارگيري در خط.
 
فلنج هاي طولاني قاچبا توجه به تجربه غني صنعتي ما، ما ارائه طيف گسترده اي از فلنج گرد و غبار طولاني. متخصصان سازمان ما اين فلنج فولادي گردن را از فروشندگان معتبر به ارمغان مي آورند. اين فلنج ها با توجه به اتصالات ساده خود با لوله هاي ديگر، منحصر به فرد هستند. علاوه بر اين، محصولات ما به طور گسترده اي در صنايع پالايش براي اهداف پيوند استفاده مي شود. مشتريان محترم ما مي توانند از اين محدوده كيفي فلنج از ما در قيمت هاي پيشرو در صنعت استفاده كنند.
 
فلنج زاويهعملكرد يك فلنج سوراخ براي دسترسي به يك خط براي اندازه گيري گاز يا مايعات است. يك صفحه ديافراگم بين يك جفت فلنج در هنگام نصب در يك خط قرار مي گيرد و كل مونتاژ به عنوان يك اتحاد فلنج سوراخ اشاره شده است. جك پيچ در داخل مونتاژ تسهيل حذف ورق سوراخ را تسهيل مي كند. صفحه خروجي، دستگاه اندازه گيري، شامل يك ورق نازك با يك كانكتور، لبه مربع، سوراخ دايره اي در مركز مي باشد. براي اندازه گيري تغيير فشار از طريق سوراخ، دو سوراخ فشار در هر فلنج حفره مي شود.
 
فلنج هاي اسپكتكاين يك صفحه با نگه داشتن فشار با يك پايان جامد و يك انتهاي باز است كه با يك وب يا كراوات متصل است. در عمليات عادي، انتهاي باز، مهر و موم بين دو فلان را تشكيل مي دهد و اجازه مي دهد تا حد طبيعي باشد

جريان مايع از طريق لوله كار. اگر پايه جامد به سمت آن بچرخد، به طور موثري از لوله ها خارج مي شود و جريان را متوقف مي كند.
 
 
چشمه هاي فلنجASME B16.5 و B16.47 انواع مختلف اتصالات فلنج فولادي را به شرح زير تعريف مي كنند:
  • چهره مطرح  • صورت تخت
 
فلنج چهره افزايش يافته استنوع چهره (RF) بيشترين كاربرد صورت فلنج را دارد و براي شناسايي آسان است. اين به عنوان يك چهره مطرح شده به اين دليل است كه سطوح واشر بالاي صورت دايره پيچيده شده است.
 
فلان چهره FLATفلنج Flat Face (FF) داراي يك سطح واشر در يك هواپيما همانند چهره دايره پيچيده است. برنامه هاي كاربردي با استفاده از فلنج هاي مسطح صورت اغلب آنهايي هستند كه در آن فلنج يا اتصالات فلنج از ريخته گري ساخته شده است.فلنج صورت تخت هرگز به يك فلان چهره بالشتك متصل نيست. ASME B31.1 مي گويد كه هنگام اتصال فلنج هاي چدني مسطح چدن به فلنج هاي فولادي كربن، چهره بالادست بر روي  فلنج فولادي كربني بايد برداشته شود و يك واشر چهره اي كامل مورد نياز است. اين است كه فلنج نازك و چدني آهنرباي خود را از شكاف ناشي از چهره بالادست فلنج فولاد كربن برداشته شود.
فلنج فولادي عمومي از قبيل جفت زنگ (RTJ)، مرد و زن (M & F) و Tongue-and-Groove (T & G) را نمي توان با هم بچرخاند، زيرا سطوح تماس با آنها مطابقت ندارد و هيچ واشر وجود ندارد يك نوع در يك طرف و يك نوع ديگر در طرف ديگر.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :اهن
تاريخ: ۱۶ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۴:۰۱:۴۹

مقاومت در برابر خوردگي يك مسئله است كه در بخش هاي هسته اي جوش داده شده با بخش هاي فولاد ضد زنگ ليزر جوش داده شده بيشتر و بيشتر شناخته شده و پذيرفته شده است.

نيروگاه هسته اي فولاد ضد زنگ

شك و ترديد از گذشته شده استدر گذشته، شكايات زيادي نسبت به اين عملكرد وجود داشت. همچنين، در مورد كيفيت، اجرا و قابل بازيابي جوش مطرح شد. با وجودي كه تمام واقعيت هاي سخت به نفع تكنولوژي ليزر بود، اعدام هميشه دور از هسته هسته اي و مدارهاي اوليه بود.خوشبختانه، براي سيستم عامل هاي ضد زنگ ساختمان ها استفاده شده است.اين ذهنيت اخيرا تغيير كرده است. اولين قدم در اين راستا استفاده از بخش هاي ساختاري ليزر جوش داده شده از جنس استنلس استيل به عنوان سفت كننده ها براي سينرها بود. بعد از آن براي پشتيباني استراتژيك دريچه مورد استفاده قرار گرفت. و بعد از آن به عنوان سفت كننده ها براي حوضچه هاي فاضلاب و مخازن تحت فشار ثانويه. در نهايت بخش هاي ليزري جوش داده شده به عنوان پايه ساختاري براي هسته راكتور انتخاب شده اند.
مزاياي استفاده از جوشكاري ليزر 

تظاهرات تكراري از كيفيت جوش هاي ليزري امكان پذير است. علاوه بر اين، كنترل هايي كه نشان دهنده استحكام جوش بودند، به طور مداوم بهبود يافت - و همچنين با توجه به مزاياي استفاده از جوشكاري ليزر. اولين بار در ليست، اعوجاج كاهش مي يابد. اين بهبود دقت بالا را در تحمل به ارمغان مي آورد. با استفاده از روش هاي معمول جوشكاري مي توان با تلاش هاي بزرگي دست يافت. با اين كار، سهولت قابل توجهي در ساختار ساختار به دست مي آيد.
عملكرد با كيفيت بالاكارمندان Montanstahl در بخش كيفيت در دوره هاي آموزشي ويژه شركت كردند. آنها با موفقيت به عنوان اپراتور دوم سطح براي بازرسي بصري، رنگ پانوراما و اولتراسونيك موفق شدند.اين تستهاي غير مخرب (NDT) تقريبا تبديل به يك روش آزمون استاندارد شده است. اين به طور مرتب مورد نياز است كه در مورد ارزيابي جوش هاي ليزر براي برنامه هاي هسته اي مورد استفاده قرار گيرد.علاوه بر اين كنترل ها، روش معمولي براي عرضه بخش هايي با مواد خام است. آن ها توسط تامين كنندگان انتخاب شده با ويژگي هاي خاص توليد شده تا آنجا كه تركيب شيميايي مربوط مي شود.
طراحي آزادي براي مهندسينMontanstahl قادر به ارائه يك بسته كامل خدمات است. اين مي تواند همراه با توليد شاهدي در يك طرح كيفيت توليد مشتري باشد. با استفاده از اين خدمات Montanstahl فرصت هاي جديدي را براي مهندسان و طراحان فراهم مي آورد. از آنجايي كه بخشهاي استاندارد فولاد ضد زنگ ليزري از جنس فولاد ضد زنگ در برنامه هاي هسته اي امكان پذير هستند، اكنون امكان پذير است.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :اهن
تاريخ: ۱۵ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۱۱:۲۱:۳۸

طيف گسترده اي از روش هاي توليد كانال هاي فولادي ضد زنگ و زاويه هاي مختلف وجود دارد كه تقاضا را پوشش مي دهند. كدام عملكرد را مي توان با توجه به تمايز زير ايجاد كرد.

روش هاي مختلف توليد كانال هاي فولادي ضد زنگ و ميله هاي زاويه


روش توليد: ترمز را فشار دهيدپروفيل هاي ترمز پرس از آپارتمان هايي ساخته مي شوند كه به شكل مكانيكي در دماي محيط تغيير شكل داده مي شوند. اين روش توليد نيز به عنوان "شكل گيري سرد" تعريف شده است. شكل هاي بسيار رايج براي كاربرد ساختاري كانال ها و زاويه مي باشد.همچنين بخش هاي توخالي مربعي و مستطيلي وجود دارد، اما اين در داخل يك دسته است.

روش هايتوليد فولادي ضد زنگ

فرايند ترمز فشارفشار دادن ترمز يك روش بسيار كارآمد و سريع توليد است. مواد اوليه به طور كلي استفاده مي شود آپارتمان شكسته و يا برش از سيم پيچ و يا صفحه.روش توليد ترمز مطبوعاتي با خم شدن بخش هايي از تخت به يك زاويه خاص با فشار قوي مشخص مي شود. باله يك تخت را به يك شيار در موقعيت زاويه خمشي هل مي دهد. باز كردن شيار شعاع زاويه را تعريف مي كند.
محدوديت هاي بخش ترمز پرسالبته محدوديت در شعاع خم شدن وجود دارد. اينها مربوط به مواد (خواص مكانيكي)، ضخامت مواد و قدرت مطبوعات است.

طول بخش بستگي به طول مطبوعات دارد. به طور كلي آنها تا هفت يا هشت متر است، اما همچنين فشارهاي دوازده تا 13 متر را ميتوان يافت.محدوده ابعادي كاملا انعطاف پذير است. محدوديت ها توسط طول فلنج داده مي شود؛ طول فلان كوتاه هميشه امكان پذير نيست. البته ضخامت ديواره براي هر دو وب و فلنج ثابت است.
دستاورد ديگري از اين روش توليد، تحمل خوبي است. زاويه هاي ترمز زاويه دار باعث مي شود كه گوشه هاي گرد بزرگتر شوند. همچنين كانال ها، با همان اندازه به عنوان بخش نورد گرم يا ليزر جوش داده مي شوند.
پيامدهاي شكل گيري سردگوشه هاي گرد نيز داراي يك جنبه منفي است؛ زيرا آنها را به تثبيت نزديك به گوشه، بخش سخت تر بخش، پيچ و مهره ها، باله هاي جوش داده شده يا پيچ و مهره متصل مي كند.يكي ديگر از اثرات جانبي روش توليد سرد توليد شده، تنش هايي است كه در مواد توليد مي شود. اين مسئله تا زماني كه آزادي اين استرس داخلي وجود ندارد، مسئله اي نيست. هنگامي كه بخش هاي سرد شكل گرفته گرم مي شوند، تنش هاي داخلي آزاد مي شوند و بخش به طور جدي تغيير مي يابد و از بين مي رود. اين اتفاق براي مثال در حالي است كه جوشكاري، چاقوها يا پيچ و مهره هاي روي آن يا به علت ماشينكاري،به همين علت، روش توليد ترمز مطبوعات هزينه اي موثر است، اما از لحاظ فني، راه حل هاي غيرقطعي در هنگام استفاده از جمله توليد قفسه هاي لوله يا پشتيباني جوش داده شده است.


روش توليد دو: بخش هاي فولاد ضد زنگ داغ نورداز سوي ديگر، ميله ها و كانال هاي زاويه اي گرم مي شود. اين ها در طول استاندارد شش متر و به طور كلي فقط در دسته هاي فولاد ضد زنگ آستنيتي 304 (1.4301 / 1.4307) و 316L / Ti (1.4404 / 1.4571) در دسترس هستند.
كانال گرم فولاد ضدزنگ
طيف گسترده اي از اندازه ها وجود دارد، اما هيچ تخصص در دسترس نيست.اين بخش ها داراي حرارت هستند و داراي يك گوشه خارجي و شعاع داخلي نيز هستند. هنگام جوشكاري يا ماشينكاري بخشها تقريبا هيچ استرس را نمي توان مشاهده كرد.اين روش اقتصادي ترين روش توليد است. اين مواد به طور كلي از سهام موجود است، اما محدوديت ها عبارتند از:
طول نوار تنها 6 متر يا كوتاهتر هنگام بريدن،تنها مقادير بسيار محدود مواد موجود استهيچ ابزاري خاص وجود نداردروش توليد سه: كانال هاي جوش داده شده ليزري و زاويهليزر ليزري جوش داده شده، فولاد ضد زنگ

انعطاف پذيري فولاد ضد زنگ


آخرين گزينه روش توليد ليزر جوش داده شده است. اين گرانترين از سه تكنولوژي است، اما بيشترين انعطاف پذيري را ارائه مي دهد:
در طراحي شكلدر طراحي ساختاري (تركيب ضخامت هاي مختلف ممكن است)،در طول (ميله هاي تا 16 متر ممكن است)،در انتخاب مواد جدا از فولاد ضد زنگ آستنيتي استاندارد، تقريبا تمامي نمرات فولاد ضد زنگ مي توانند پردازش شوند (به استثناي فولاد مارنزيتي كه امكان جوش وجود ندارد)نمرات هاي مختلف مي توانند به تركيبي از "سياه" و "سفيد" مخلوط شوند. 
برخلاف روش توليد ترمز مطبوعات، تقريبا هيچ تنش در مواد وارد نشده است، بنابراين بدون تنش غيرقابل كنترل در هنگام گرم شدن به علت جوش يا ماشينكاري آزاد نمي شود.كانال هاي ليزر جوش داده شده و زاويه هاي زاويه دار با تحمل بسيار كم مي باشد. آنها لبه تيز و حداقل مهره جوش داخلي دارند.
تمام اين روش هاي مختلف توليد مزايا و نقاط ضعف خود را نشان مي دهد. اما خلاصه، همه آنها اطمينان از دسترسي به سطح بالا از بخش هاي فولاد ضد زنگ رضايت بخش نيازهاي خاص پروژه.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]